O firmie

O GRENE w skrócie


Historia firmy zaczyna się w 1915 r. w Danii. Wtedy jej założyciel Chr. C. Grene rozpoczął samodzielną działalność jako hurtowy sprzedawca artykułów do produkcji rolnej. Dzieje GRENE w Polsce zaczynają się w 1996 r., w momencie prywatyzacji firmy Agroma w Koninie. Po zakończeniu prywatyzacji tego przedsiębiorstwa i powstaniu spółki pracowniczej, została podjęta decyzja o pozyskaniu inwestora strategicznego. Wybór padł na duńską firmę GRENE. Poza firmą Agroma z Konina do spółki przystąpiły Agromy z Bydgoszczy i Leszna”.

Nasza siła tkwi w naszych pracownikach

W sumie GRENE zatrudnia dziś w Polsce prawie 500 osób.Jest to silna kadra specjalstów w różnych dziedzinach niezbędnych do funkcjonowania dużej i rozproszonej organizacji w całym kraju. Poza centrum logistycznym umieszczonym w pobliżu autostardy A2 koło Konina, GRENE poprzez sieć sprzedaży i przedstawicieli handlowych jest w całej Polsce. Nasi handlowcy nie tylko są zwykłymi sprzedawcami podającymi towar z półki ale są również doświadczonymi doradcami w wielu dziedzinach związanych z rolnictwem. Nasz cel to – „sprzedawać z doradztwem”.

Stabilność finansowa daje możliwość inwestowania

Obrót firmy w 2009 r. wyniósł ponad 200 mln zł, a w roku kolejnym przewidywany jest jego wzrost jak co roku czego dowodem jest przyznana szósty raz z rzędu przez redakcję Puls Biznesu – „Gazela Biznesu”.Nasze działania zostały również zauważone przez miesięcznik Forbes i uhonorowane „Diamentem Forbsa”. W 2009 roku GRENE na „liście 2000” Dziennika Rzeczpospolita uplasowało się na 1207 pozycji. Firma od początku działalności nie przynosi strat i jest bardzo mocno nastawiona na proces inwestycyjny. Firma Dun and Bradstreet Poland we współpracy z partnerami nagrodziła GRENE Certyfikatem „Przejrzysta Firma”. Certyfikat „Przejrzysta Firma” jest wyrazem naszej wiarygodności i uczciwości finansowej. Ponadto GRENE posiada Certyfikat Rzetelności przyznawany przez Krajowy Rejestr Długów. Dokument stanowi oficjalne potwierdzenie, że firma jest solidnym kontrahentem i nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w KRD.

Trzy kanały dystrybucji + e-sprzedaż

Firma GRENE ma własne kanały dystrybucji. Po pierwsze jest to własna sieć sprzedaży, czyli 85 punktów sprzedaży detalicznej. Sklepy te rozlokowane na terenie kraju, chociaż największe ich zagęszczenie jest w regionie północno – zachodnim Polski.

Firma zatrudnia również ok. 20 przedstawicieli handlowych. Ich zadaniem jest sprawowanie opieki nad placówkami, znajdującymi się w sieci sprzedaży oraz docieranie bezpośrednie z ofertą do dużych odbiorców i gospodarstw rolnych.

Kolejny sposób dystrybucji to sprzedaż przez utworzoną w kraju sieć ok. 100 dodatkowych punktów sprzedaży posiadających status Partnerów Handlowych GRENE.

GRENE próbuje też sił w sprzedaży elektronicznej postrzegając ten rynek za coraz silniejszy kanał dystrybucji, dzięki któremu może dotrzeć do większej ilości klientów, którzy jeszcze nie zdążyli poznać naszej oferty

Bogata oferta

Przed dziesięcioma laty GRENE rozpoczynała działalność, sprzedając jedynie części zamienne do ciągników Ursus i polskich maszyn. W chwili obecnej części zamienne nadal są sztandarowym produktem oferowanym przez GRENE, ale coraz więcej miejsca zajmują części do maszyn i ciągników produkcji zachodniej. W tej firmie można się także zaopatrzyć w drobny sprzęt i artykuły gospodarcze. Osobnym działem jest GRENE – Odzież robocza. W tym asortymencie firma sprzedaje najwyższej jakości specjalistyczną odzież ochronną dla rolników indywidualnych oraz pracowników dużych przedsiębiorstw rolnych i przemysłowych, szytą często na specjalne zamówienie. Kolejnym polem działalności GRENE w Polsce jest branża hydrauliki siłowej. Z tej dziedziny oferujemy klientom standardowe gotowe wyroby. Można także zamówić węże, złącza i inne elementy hydrauliki siłowej przeznaczone do zastosowań specjalistycznych i odpowiadające indywidualnym wymaganiom. Stosunkowo młodą dziedziną, jest również sprzedaż artykułów jeździeckich i do hodowli koni.

Przełomem w historii GRENE w Polsce była budowa i uruchomienie Magazynu Centralnego koło Konina. Całość procesu przyjęcia, składowania i wysyłki części jest kontrolowana przez wyspecjalizowany system informatyczny. Ta lokalizacja została specjalnie pomyślana. Położenie magazynu centralnego przy głównych szlakach komunikacyjnych, w centrum Polski, rozwiązuje w pełni tematy logistyczne. Ponadto jest to uwarunkowane historycznie, ponieważ pierwsze inwestycje koncernu GRENE w Polsce były realizowane właśnie w Koninie. Poza poprawą warunków pracy i nadzoru nad przepływem towaru, skróciliśmy do minimum czas przyjęcia towaru i wysyłki go do klienta. Jeśli zamówienie od klienta spływa do godziny 14, to następnego dnia do popołudnia zamówiony towar znajduje się już u klienta, niezależnie od lokalizacji. Ten cel został osiągnięty.

Z ocen i analiz prowadzonych przez spółkę GRENE wynika, iż obecny udział firmy w rynku części zamiennych w Polsce wynosi ok. 10%. Jak podkreśla prezes zarządu, celem i ambicją firmy jest jego zwiększenie do ok. 25%.
– Chcemy być liderem na rynku części zamiennych – Poinformował Prezes Zarządu Grene Sp. z o.o. Marian Fedko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *